صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه سورتینگ / ساخت دستگاه سورتینگ مرکبات مانند پرتقال

ساخت دستگاه سورتینگ مرکبات مانند پرتقال

جدستگاه سورتینگ پرتقال

ساخت دستگاه سورتینگ مرکبات مانند پرتقال، نارنگی که در حجم وسیعی در شمال کشور مان من جمله استان مازندران در حال کشت و بهره برداری هستند، نیاز بسیاری از سردخانه داران یا باغداران به شمار می آید. قیمت تمام شده برای فروش با توجه به حجم کاری متفاوت است.

آشنایی با عمل سورتینگ میوه

عمل سورتینگ میوه اول با حوضچه تخلیه و شستشوی اولیه همراه پمپ شروع می شود بعد به مرحله نقاله سبدی انتقال می یابد و به میز سورتینگ انتقال می یابد. دستگاه شستشوی اولیه و ضدعفونی کننده است که سطح میوه را با برس های ظریف تمیز می کند و سپس دستگاه پولیش که برس های مخصوص دارد روی نقاله های غلطی پارافین را به میوه می رساند.

سپس به تونل خشک کننده انتقال می یابد و توسط هوای گرم به طوری که میوه را خشک کند. نوار نقاله زنجیری که وظیفه حمل بسته بندی میوه را دارد به منظور جابجایی محصول تمام می کند.

معرفی کامل دستگاه سورتینگ میوه

بخش عمده هدف های جداسازی و تفکیک هم از نظر کیفیت و هم از نظر اندازه، دست یافتن به محصولی که یکنواخت و یک دست باشد. بصورتی که بتوان کالا مورد نیاز را در واحد های حمل از مراکزهای سورتینگ میوه در کشورهای تولید کننده و تا واحد های تجاری خرده فروشی در کشورمان ایران به مصرف کننده عزیز منتقل کرد.

یکی از این روش ها بکار بردن دستگاه هایی است که به طور مکانیکی کار می کنند.یک روش دیگری که انجام می گیرد به طور سوت زنی  و به صورت الکترونیکی همان  عمل سورتینگ را انجام می دهد و آخرین ورژن دستگاه هایی که الکترونیکی می باشند است.

و هدف تمامی این دستگاه های بسته بندی سورتینگ باکیفیت برای خرید آسان مشتریان می باشد و سپس از خط تولید به انبار راه می یابد.

دستگاه سورتینگ مرکبات

نحوه کار دستگاه سورتینگ میوه

وقتی میوه تمیز شده و پاک شده را به دستگاه می دهید، به راحتی مشاهده می نمایید که دستگاه تمامی میوه جات را بر اساس وزن تقسیم بندی می کند.

تقسیم بندی وزنی یکی از راه حل های قدیمی در سورت میوه است و راه حل های جدید تر، سورتینگ توسط لیزر یا اپتیک است که به راحتی تشخیص سایز و رنگ میوه را می دهد.

در این تقسیم بندی می بینید که دستگاه سورتینگ مرکبات محصولات را با سرعت بالا و به دقت بسیار زیاد جداسازی می نماید و هر کدام را که نیاز است به تفکیک در بخش خودش قرار خواهد داد.

عملکرد دستگاه شستشوی میوه و آماده سازی آن

دستگاه شستشوی میوه یکی از دستگاه هایی است که برای تمیز کردن و پاکسازی میوه جات و سبزیجات با متدهای روز دنیا استفاده می شود.
این دستگاه به طور اتوماتیک کار می کند و با چرخش آب و ایجاد حباب باعث می شود و آلودگی ها و میکروب هایی که میتواند در میوه وجود داشته باشد را از بین ببرد و میوه و سبزیجات را آماده بسته بندی نمود.
دستگاه های شستشو دارای مراحل مختلفی قبل و بعد از شستشو می باشند که خودشان جداگانه مانند دستگاه وان گلگیر و یا دستگاه آبگیر و غیره در کنارشان دارند، که در صورت تمایل خریدار که خط تولید میوه و سبزیجات کاملی داشته باشد می تواند از آن ها نیز خرید بکند و از مزایای آن ها بهره مند شود.

دستگاه واکس میوه یا همان واکس ماشین

دستگاه واکس میوه به منظور گرما دهی به میوه ها و ضدعفونی کردن انواع میوه مانند نارنگی ،پرتقال ،کیوی،شلیل،لیمو ،و…به کار گرفته می شود .این کار به این صورت است که میوه ها را در در زمان و دمای معین آماده برای گرما درمانی می کنند که هم ضدعفونی شود و هم پولیش شود تا قبل از بسته بندی محصول باکیفیتی به دست مشتری برسد.

سورت میوه های مختلف

دستگاه سورتینگ مرکبات اگر به صورت چند محصولی و همزمان بخواهد صورت گیرد، بیش از 2000 متر سوله نیاز دارد.

اما اگر می خواهید به صورت تک محصولی و به نوبت این کار را انجام دهید، کافی است که انواع دستگاه یک خط سورتر را خریداری کرده و برای انواع مرکبات که میوه های زیر می شوند، به کار ببرید:

  • کیوی
  • پرتقال
  • سیب درختی
  • خیار
  • نارنگی
  • نارنج

البته لازم است که بیان شود تعداد میوه جات آنقدر زیاد هستند که نمی توان تمامی آن ها را در این خبر آورد و یا به آن ها اشاره نمود.

البته برای دستگاه سورتینگ خیار با کیوی قطعا تفاوت هایی وجود دارد، اما مسئله اصلی نحوه کار است که برای تمامی محصولات به صورت یکسان عمل می کند.

از صادرات میوه به روسیه چه می دانید؟

صاردات میوه به روسیه از سال 95 آغاز شده است. روسیه به علت سردسیر بودن که یکی از بزرگترین کشور هاست و جمعیت زیادی دارد.

کشورهای زیادی از جمله ایران به آنجا میوه صادر می کنند. اکنون صادارات میوه به روسیه که بیشتر به مسکو پایتخت این کشور است و یا کلانشهر های روسیه مثل سن پترزبورگ که بعد از پایتخت، بزرگترین شهر روسیه است انجام می پذیرد.

صادرات میوه های تازه از کشور ما به روسیه به طور روزانه می تواند یکی از مهمترین فعالیت های بخش های خصوصی باشد و نتیجه آن خود کفا بودن کشورمان باشد.

بدانیم صادرات چیست

همان نظریه نسبیت را صادرات می گوییم که ملت ها را برای انتقال کالا هابه شهرها ویا کشورهای همجوار خود تشویق می کند.

این نظریه می گوید هرکس هر کاری را یا هر صنعتی را بلد است باید کار انجام دهد و ثمره آن را تولید کند و به کسی که او ندارد بر آن اشخاص عرضه کند.

در اصل ریشه صادرات همین نظریه نسبیت است و ما نه تنها در صادارت میوه بلکه در همه ی صنعت ها از این نظریه استفاده بکنیم که هم سود ببریم و هم کار برای جامعه کرده باشیم.

ویژگی میوه صادراتی

ایران یک از تولید کننده گان میوه صادراتی در دنیا می باشد که چون کیفیت محصول خوبی دارد کشور های زیادی خواستار میوه ایرانی می باشند.

هرسال هنگامی تکنولوزی بالا می رود کیفیت میوه هم نسبت به تکنولوزی بالا می رود ولی باید از این تکنولوژی به جا در کیفیت میوه ها استفاده کرد یکی از ویژگی های میوه صادراتی باید بسته بندی شده باشد که مشتری فکر نکند میوه غیراستاندارد است و تمام استاندارد های یک محصول عالی را داشته باشد.

میوه اگر در کشوری زیاد باشد باید آن را صادر کرد تا خراب نشود و از بین نرود با صادر کردن آن هم می توان سود جست و هم از فاسد شدن آن جلوگیری کرد.

با میوه فروشی مدرن آشنا شوید

در کشور های مختلف فروش میوه با دکوراسیون جذاب و دارای زیبایی بصری صورت می گیرد به طوری که فضای خوبی به مشتری می دهد و حق انتخاب با بسته بندی های مناسب به افراد می دهد.

دربعضی از کشور ها این رویه در فروشگاه های بزرگ، در بعضی ها به طور بسته بندی شده در فروشگاه های مخصوص سبزیجات و میوه به طور میوه فروشی مدرن صورت می گیرد و در بعضی هم شیوه ی قدیمی، به فروش می رسد.

نحوه بسته بندی میوه و ابزار مورد نیاز

روش های زیادی برای بسته بندی میوه به کار گرفته می شود ولی ابزاری که برای میوه باکیفیت و طبق استاندارد بسته بندی شده باشد عبارتند از:

حوضچه شستشو، نقاله پارویی، سورتینگ، شستشو و ضدعفونی، واکسینگ، درجه بندی ، بسته بندی و غیره، تمام این ها مراحلی است  که به ترتیب و با ابزار های مختلف برای بسته بندی میوه استفاده می شود.

میدانید دستگاه تولید سبد میوه چیست؟

معمولا دستگاه تولید سبد میوه 6الی 20کیلویی می باشد. برای تولید هریک از این سبدها باید دستگاه خوبی داشته باشیم تا سبد را با کیفیت خوب و دراندازه های مختلف تولید کند.

بهترین دستگاه برای تولید سبد میوه دستگاه های ترزیق پلاستیک هستند که در بازار امروز بسیار به کار گرفته می شوند و یکی از معروف ترین دستگاه ها می باشند.

معمولا درکشور این دستگاه ها برای اینکه کارایی بیشتری دارند و باتوجه به قیمت مناسبشان برای تولید سبد، سطل و غیره استفاده می شود. که این دستگاه معمولا یا از چین که ارزانتر می باشد و یا از کشور های اروپایی که باکیفیت هستند وارد ایران می شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه سورتینگ سیب زمینی

انواع دستگاه سورتینگ سیب زمینی با قیمت پایین

انواع دستگاه سورتینگ سیب زمینی در ابعاد و ظرفیت های متفاوت با تجهیزات مختلف به …