صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه بوجاری / ارائه بهترین مدل دستگاه بوجاری شالی با پایین ترین قیمت

ارائه بهترین مدل دستگاه بوجاری شالی با پایین ترین قیمت

دستگاه بوجاری شالی

ارائه بهترین مدل دستگاه بوجاری شالی با پایین ترین قیمت کمک شایانی به عرصه کشاورزی داشته و امروزه بیشتر محصولات نظیر برنج با ورود این دستگاه ها به صورت اتومات و کمترین خطایی از ناخالصی ها کاه کلش و شالی های پوک به راحتی پاک سازی و محصول با کیفیت بوجاری شده راهی بازار مصرف می شود.

آشنایی با عملکرد دستگاه بوجاری شالی 

دستگاه بوجاری شالی یکی از دستگاه های بوجاری است که برای جدا کردن کاه و ناخالصی های دیگر از داخل شالی به کار می رود.
در گذشته عمل بوجاری شالی به وسیله دستی و پهن کردن برنج در معرض باد و هوای آزاد یا به وسیله پخش کردن برنج به وسیله چنگال در هوا انجام می شد.
اما امروزه با وجود دستگاه مخصوص در مدت زمانی کوتاه می توان مقدار زیادی شالی را به صورت کامل و بدوخ خطا بوجاری نمود.
دستگاه بوجاری شالی به وسیله مکنده هایی که دارد گرد و غبارموجود در شالی را می زداید، سپس محصول بر روی الک های دستگاه پخش شده و با حرکت بر روی الک های ویبره و طبقات شیب دار ناخالصی ها، کاه، کلش ها و علف های هرز از بین شالی ها جدا شده و از خروجی های جداگانه خارج می گردد.
شالی تمیز و پاک سازی شده نیز از خروجی مخصوص دستگاه خارج شده و تحویل داده می شود.

کاربردهای دیگر دستگاه بوجاری شالی

دستگاه بوجاری شالی دارای انواع توری ها می باشد و در چند مرحله الک کردن شالی را از سایر علف های هرز و پوشال و سنگریزه پاک می نماید.
و دارای خروجی های متعددی می باشد که از هر خروجی یکی از ضایعات مانند برنج شکسته، گرد و خاک و برنج سالم خارج می شود.
این دستگاه بوجاری شالی که اساس کار آن جدا کردن ناخالصی ها بر اساس اندازه و وزن می باشد می توانند برای بوجاری کردن محصولات دیگر مانند حبوبات، گندم، جو و دیگر غلات نیز به کار رود و در صورت لزوم بر اساس اندازه دانه ها می توان الک های دستگاه را نیز تعویض نمود.
ظرفیت و سرعت عملکرد انواع دستگاه بوجاری شالی با یکدیگر متفاوت می باشد و با توجه به ابعاد و مدل دستگاه تعیین می شود.
اما کیفیت عملکرد دستگاه بوجاری برای تمامی محصولات عالی می باشد و قادر به بوجاری بدون کمترین خطایی میباشد.

 دستگاه بوجاری شالی

دستگاه پیش بوجاری چیست؟

تمامی محصولاتی که از مزرعه ها برداشت و جمع آوری می شوند مانند برنج، غلات، حبوبات و بذرها همراه با پوشال و کاه و ساقه های گیاه و کلوخ می باشند.
این ناخالصی های درشت به وسیله دستگاه پیش بوجاری گرفته می شود و سپس دستگاه بوجاری انواع ضایعات و ناخالصی های کوچک بین محصولات و گرد و غبار آن ها را جداسازی می نماید.
در خط تولید و بسته بندی تمامی محصولات کشاورزی و دانه ها دستگاه پیش بوجاری نیز موجود می باشد و از بخش های اصلی می باشد.
دستگاه پیش بوجاری نیز مانند دستگاه بوجاری دارای سرند می باشد و عمل جداسازی را به وسیله تعداد سرند هایی که از 2 تا 5 عدد می باشند انجام می دهد.
کارایی این دستگاه بسیار بالا می باشد و عمل جداسازی ناخالصی ها و درجه بندی محصول را انجام دهد اما چون به طور کامل و صد در صد نمی توان عمل تفکیک را انجام دهد استفاده از دستگاه بوجاری نیز لازم است.

پیش بوجاری

دستگاه های خط تبدیل شالی به برنج 

شالی یا برنج برداشت شده از مزرعه برای آن که به برنج سفید و قابل استفاده تبدیل شود باید مراحل بسیاری را طی کند و با دستگاه های مختلفی روی آن کار شود.
پس از آن که به وسیله دستگاه پیش بوجاری شالی یا همان شلتوک برنج به دست آمد، به وسیله دستگاه خشک کن رطوبت اضافی دانه ها گرفته شده تا فاسد و ضایع نشود.
سپس پوسته های دانه های شالی یا شلتوک تمیز شده توسط ماشین های پوست کن جدا می گردد و به برنج قهوه ای تبدیل می گردد.
انواع دستگاه پوست کن زیاد می باشد و هر کدام به طرز خاصی عمل پوست کندن را انجام می دهند.
پس از تمیز کردن و خارج کردن پوسته های اضافی از بین برنج، برنج های قهوه ای توسط دستگاه سفید کن به برنج سفید تبدیل می شود که این دستگاه به وسیله ساییدن برنج این کار را انجام می دهد.
در آخر هم برنج سفید پولیش شده توسط دستگاه خاص به دستگاه سورتینگ هدایت شده و به صورت صد در صد تمیز و از لحاظ رنگ و اندازه درجه بندی می گردد.

خط تولید

قیمت دستگاه بوجاری شالی چقدر است؟

دستگاه بوجاری شالی نیز مانند دیگر دستگاه های بوجاری در انواع مختلفی تولید و عرضه می گردد که اساس کار تمامی آن ها یکی می باشد و به وسیله سیستم فن و الک به جداسازی ضایعات و ناخالصی های شالی می پردازد.
تفاوت دستگاه ها در ابعاد آن ها و نوع و تعداد سرند و الک های موجود در دستگاه می باشد و نوع برق ورودی که سه فاز یا تک فاز باشد.
قیمت انواع دستگاه بوجاری شالی نیز با توجه به نوع آن و هزینه تولید دستگاه مختلف می باشد و با توجه به تورم و وضع اقتصادی برای اطلاع از قیمت دستگاه ها باید به صورت تلفنی قیمت فعلی آن ها را استعلام نمود.
یکی از انواع ارزان دستگاه بوجاری شالی نوع پشت تراکتوری آن می باشد که در ابعادی ساخته شده که بر روی تراکتور جای گیرد و نیروی لازم برای روشن شدن و کار با دستگاه نیز از موتور تراکتور تامین گردد.

قیمت های دستگاه بوجاری

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه بوجاری عدس

فروش دستگاه بوجاری عدس با بهترین کارآیی

دستگاه بوجاری عدس با بهترین کارآیی جهت دستچین کردن حجم زیادی از محصول به بهترین …