صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه بوجاری / عملکرد دستگاه بوجاری جهت رونق بخش کشاورزی

عملکرد دستگاه بوجاری جهت رونق بخش کشاورزی

دستگاه بوجاری

عملکرد دستگاه بوجاری به گونه ایست که جدا کردن گرد و غبار اجسام سبک و سنگین از انواع محصولات را بدون خطا و در کمترین زمان انجام می دهد و وجود این دستگا ه ها به بخش کشاورزی کمک قابل توجهی نموده و جهت افزایش رونق تولید داشتن محصول یکدست و با کیفیت مهم تلقی می شود.

کیفیت عملکرد دستگاه بوجاری خانگی

دستگاه بوجاری خانگی به منظور تفکیک ناخالصی های درون انواع حبوبات، گندم، جو، برنج و یا دانه های مختلف دیگر و درجه بندی آن ها استفاده می شود.
عملکرد دستگاه بوجاری شبیه دستگاه های بوجاری صنعتی بود و سیستم کاری آن ها یکی می باشد، با استفاده از فن و سرند ضایعات سبک و مواد خارجی سنگین را از بین محصول جدا سازی کرده و محصولی خالص و بدون مواد خارجی ارائه می دهد.
دستگاه بوجاری خانگی به طور کامل و با کمترین خطایی عمل بوجاری را انجام داده و عملکرد آن از دقت بالایی برخوردار می شود.
اما دستگاه بوجاری خانگی به دلیل ابعاد کوچک و تعداد سرند های کمتر توانایی بوجاری مقدار کمتری از محصولات را دارا می باشد.
خرید دستگاه بوجاری خانگی بسیار به صرفه و کارآمد می باشد و تنها عیب این دستگاه ها ظرفیت تولید کم و سرعت پایین می باشد که البته پاسخگوی نیاز مشاغل خانگی و اشتغال های کوچک می باشد و برای تولیدات صنعتی و انبوه مناسب نیست.

دستگاه بوجاری خانگی

بهبود عملکرد کشاورزان با دستگاه بوجاری گراویتی

کشاورزان از گذشته های دور تمامی محصولات خود از جمله بذر ها را پس از برداشت به وسیله باد دادن و استفاده از چنگال های بزرگ از کاه و علف هرز و ساقه های اضافی پاک کرده و دانه های خالص را جدا می نمودند.
اما این کار بسیار سخت و طاقت فرسا و وقت گیر بوده و همچنین محصول به دست آمده هنوز دارای ناخالصی های بسیاری می باشد.
اما امروزه با وجود دستگاه بوجاری گراویتی مشکل کشاورزان حل شده است و این کار را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون درد سر انجام داده و در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از محصولات را به صورت صد در صد بوجاری می نمایند.
استفاده از دستگاه بوجاری برای بذر های کشاورزی باعث شده است دانه های بذری به صورت یکدست و بدون ضایعات برای کاشت آماده گردد در نتیجه کاشت و برداشت بهتری از آن ها صورت گرفته و کیفیت محصولات تولیدی بهتر می شود.
در صورتی که کشاورزان از بذر های بوجاری نشده استفاده نمایند، علف های هزر در مزارع گسترش می یابد، موجب شیوع بیماری در مزرعه و بذر های می گردد و هم چنین رویش یکنواخت محصولات صورت نمی گیرد.

دستگاه بوجاری گراویتی

تفاوت عملکرد دستگاه بوجاری برنج و گندم

دستگاه بوجاری گندم و برنج در جداسازی ضایعات و ناخالصی ها عملکرد مشابهی داشته و دانه ها و ضایعات آن ها را بر اساس وزن و اندازه از یکدیگر جدا می نمایند.
به دلیل اینکه خوراک اصلی مردم ایران نان و برنج می باشد این دو دستگاه بوجاری از کاراترین و پروفروش ترین دستگاه های بوجاری می باشند.
اما عملکرد دستگاه بوجاری برنج دقیق تر بوده و با داشتن خروجی های متعدد برنج های شکسته، لاشه و نیم دانه از برنج سالم و مرغوب جدا نموده و هر کدام از این انواع برنج از خروجی خاص بیرون آمده و در ظرف مخصوص ریخته و برای بسته بندی هدایت می گردد.
اما به طور کلی نحوه عملکرد دستگاه بوجاری گندم و برنج شبیه یکدیگر بوده و به وسیله فن ها و جریان هوایی که تولید می نمایند اجزای خارجی سبک از بین دانه ها جدا شده و در مراحل بعدی با قرار گرفتن دانه ها بر روی الک های لرزنده دیگر ناخالصی های سنگین نیز جداسازی شده و محصولات دسته بندی شده و یکنواخت تحویل داده می شود.

دستگاه بوجاری گندم

تاثیر دستگاه پیش بوجاری بر عملکرد دستگاه بوجاری

دستگاه پیش بوجاری همان گونه که از نام آن مشخص است قبل از این که بوجاری بر روی محصولات انجام گیرد از این دستگاه استفاده می گردد، تا ضایعات درشت، پوشال، ساقه ها و کلوخ از میان محصولات جدا گردد.
محصولات پیش بوجاری شده هنگامی که به دستگاه بوجاری فرستاده می شود کار این دستگاه آسان تر شده و عملکرد دستگاه بوجاری بر روی آن با دقت بیشتری صورت می گیرد و همچنین فشار کمتری به دستگاه وارد می شود.
وجود دستگاه پیش بوجاری در خط تولید و بسته بندی انواع محصولات کشاورزی لازم و ضروری می باشد و مکمل کار دستگاه های بوجاری و سورتینگ می بخشد و بخش اعظمی از کار جداسازی دانه ها از ناخالصی های درشت به وسیله این دستگاه انجام می گیرد و به وسیله دستگاه بوجاری عملیات نهایی تمیز کردن و درجه بندی انجام می شود.
پس دستگاه پیش بوجاری مقدمه ای ضروری برای عملکرد دستگاه بوجاری می باشد.

دستگاه پیش بوجاری

آشنایی با دستگاه پس بوجاری

برخی از انواع محصولات کشاورزی و دانه ها مانند حبوبات پس از این که در دستگاه بوجاری ناخالصی ها و ضایعات آن ها گرفته شد، لازم است عملیات دیگری بر روی آن ها انجام گیرد تا آن ها را برای بسته بندی با جلوه بهتر آماده سازد این کار به وسیله دستگاه پس بوجاری انجام می گیرد.
این دستگاه با عنوان دستگاه پولیش شناخته می شود و عمل غبار گیری و براق کردن حبوبات را انجام می دهد.
این دستگاه با سرعت عمل بالایی که دارد قادر به پولیش روزانه چندین تن از محصولات می باشد.
این دستگاه بدون ایجاد آلودگی صوتی می باشد و با اصطکاکی که بین دانه ها روی می دهد سبب جلا دادن و صیقلی کردن سطح دانه ها می باشد و جلوه ای مناسب برای بسته بندی شکیل تر به آن ها می دهد.
کار با این دستگاه بسیار ساده می باشد و قطعات دستگاه نیز قابل تعویض می باشد و انواع لوازم یدکی آن موجود است.

دستگاه پس بوجار
دستگاه پولیش
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه بوجاری پشت تراکتوری

قیمت فروش دستگاه بوجاری پشت تراکتوری

  دستگاه بوجاری پشت تراکتوری از نمونه دستگاه های بوجاری قدیمی دارای سیستم ساده تر …